ba289138-1cad-4ac7-a8d9-4c6cccacdfce
November 15, 2023

“Şuşa Kültür Günleri” kapsamında Ankara’da konser düzenlendi

November 15, 2023

“Şuşa Kültür Günleri” kapsamında Ankara’da konser düzenlendi

TÜRKSOY, Azerbaycan Kültür Bakanlığı, Azerbaycan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği iş birliğinde yapılan “Şuşa Kültür Günleri” kapsamında Ankara’da konser düzenlendi.

CSO Tarihî Salonu’nda 14 Kasım 2023 tarihinde düzenlenen konsere Azerbaycan Kültür Bakanı Adil Kerimli, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov, TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Sayit Yusuf, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Şuşa Özel Temsilcisi Aydın Kerimov, çeşitli ülkelerin Ankara’da mukim büyükelçileri, Türk Silahlı Kuvvetleri komutanları, kurum ve kuruluşların temsilcileri ve sanatseverler katıldı.

Konserin açılışında konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Şuşa Özel Temsilcisi Aydın Kerimov,  TÜRKSOY’a teşekkürlerini sunarak, Şuşa’nın Türk Dünyası Kültür Başkenti payesini gururla taşıdığını ve taşımaya devam edeceğini kaydetti.

Konser sonunda yaptığı açıklamada Sayit Yusuf, Şuşa – 2023 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde Şuşa Kültür Günleri’ne başka etkinlikle daha devam ettiklerini ve Şuşa’nın Kültür Başkenti bayrağını muhteşem bir şekilde taşıdığını vurguladı.  Şuşa Kültür Günleri çerçevesinde çeşitli sergi, kitap tanıtımı ve konser düzenlediklerini ve Karabağ Zaferi’nin coşkusunu tüm dünyada yaşadıklarını sözlerine ekleyen Yusuf, önümüzdeki günlerde Şuşa’da düzenlenecek kapanış etkinlikleriyle bu coşkunun zirveye ulaşacağını belirtti. Sayit Yusuf, zafer coşkusunun Türkiye’de de yaşanabilmesine vesile olabildiklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Azerbaycan’ın ünlü ses ve saz ustaları ile Azerbaycan Devlet Dans Topluluğu’nun konseri CSO Tarihî Salonu’nu dolduran izleyiciler tarafından büyük beğeni kazandı. 

© 2022 TÜRKSOY - Her hakkı saklıdır